Carl August Ehrensvärd, tillskriven, röd krita och lavering på papper. Signerad och numrerad no 255.
Interiör från fästning. 24x32 cm.
Ej examinerad ur ram.
Motivet kan möjligen vara från Sveaborgs fästning och upphovsman till teckningen kan även vara Carl Augusts far Augustin Ehrensvärd.