Jean (Hans) Arp, färgserigrafi med utskärningar, signerad.
"Mountain, Table, Anchors, Navel". Efter original i större format som finns på MoMa. 19 x 15 cm.
Svagt gulnad. Mindre hanteringsveck. Mindre repor. Tejprester längs ena kanten. Den gröna bakgrunden senare, tillhör ej konstverket.
Jan Lundbergs samling, Mamö