Konturerad silverskål med insats av glas. Graverat monogram samt dedikation "Från villa Billnäs trädgårdsskolans kamratförbund oktober 1923". Diameter 22 cm. Vikt (utan glasisats) 344 g,
Smärre slitage. Bucklor. Fläck.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.