Design Övrigt
1332069

Skål, Silver och glas, Finland, 1923.

Skål, silver och glas, finland, 1923.

Konturerad silverskål med insats av glas. Graverat monogram samt dedikation "Från villa Billnäs trädgårdsskolans kamratförbund oktober 1923". Diameter 22 cm. Vikt (utan glasisats) 344 g,

Smärre slitage. Bucklor. Fläck.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK