Fanerad med mahogny. Tre rektangulära flaskor i klarglas med kork. Korkarnas överdel i silver, stämplade Johan Petter Grönvall, Stockholm, 1840. Schatullets höjd 27,5 cm. Nyckel finns.
Fanerskador. Blekt. Märken. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.