MAT- och KAFFESERVIS, c:a 60 delar, "Blå eld", flintgods, Hertha Bengtsson, Rörstrand.

5 mattallrikar, 11 förrättstallrikar, 17 assietter, 3 tekoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, 5 äggkoppar, 2 kannor, 5 serveringfat, skål, djup tallrik, 2 små skålar, pepparkar, 3 assietter, 2 smörfat.

Bruksslitage. Äggkopparna med naggar. Naggade delar medföljer.

Utropspris
4 000 SEK