6 matskedar 20,5 cm.
12 bordsskedar (varav en med gravyr) 18 cm.
15 bordsgafflar 17,8 cm.
15 bordsknivar 20,7 cm.
4 smörknivar (varav en med gravyr) 16,7 cm.
1 osthyvel 22,2 cm.
1 såssked med förgyllning 16,5 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 2546 gram.
Smärre slitage.