Bertil Vallien, fat, konstglas, Kosta, Unik, singerad.
Oval form. Flertonat glas, delvis frostat. Motiv av utsikt från ett rum med rutigt golv mot en man i ett landskap med trappa. Signerad Kosta unik C.3 305850003 B.Vallien. 36 x 43 cm.
Repor.