Förgyllda och bemålade, med motiv av blomster inom reserver. Med nereid/naiad resp flodgud i biskvi. Höjd 53 cm.
Något ojämna, smärre tillverkningsdefekter. Slitage, förgyllning med bortfall. Ställvis med mindre sprickor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10