Silver Bestick
1332787

J Appelgren, bestickservis, 48 delar, silver, Vasa, Finland 1923-24.

J appelgren, bestickservis, 48 delar, silver, vasa, finland 1923-24.

12 matskedar 20,5 cm.
12 matknivar 25,5 cm.
12 bordsskedar 18,2 cm.
12 kaffeskedar 13 cm.
Total vikt inkl knivblad 1995 gram.

Graverade monogram. I originalaskar.

Smärre slitage. Askar med slitage, skador.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
7 000 SEK