Oleg Kuznetsov, olja på duk, a tergo signerad och daterad 1993.
Madonna (titel på ryska). 74 x 55 cm.
Åldersrelaterad patina.
Köpt direkt av konstnären i St. Petersburg ca 1996.
Född i Leningrad, Sovjetunionen, 1936. Professor i måleri vid St.-Petersburg art-industrial Academy. Känd som lysande kolorist.