Konst Fotografi
1332995

Åke Lange

(Sverige, 1909-1975)
Åke lange, efter, c-print, numrerad 1/15.

Åke Lange, efter, C-print, numrerad 1/15.

"Cissi Olsson" från 1930-tal. Stämpelsignerad av Åke Langes Estate. Bildstorlek 39,5 x 29,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Övrigt

Cissi Olsson 1906-1989. En av Kungliga Teaterns (Operan) mest framstående dansare under 1930-1940-talet.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
4 000 SEK