Oscar Keen, olja på duk, signerad Oscar Keen och daterad -95.
"Stockholmsgård vintertid". 62 x 43 cm.
Smärre krackelyr. Smärre ytsmuts.
Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 454, "Internationella höstauktionen", 20-23 oktober 1987, kat nr 156; Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 466, "Internationella vårauktionen", 25-28 april 1989, kat nr 88.