TALLRIKAR SAMT SKÅL, 5 st, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Florala mönster i emaljfärger och famillerose-paletten. Ett par bärtallrikar, två udda assietter. Diam 14-16.

Slitage, nagg. Skålen med spricka och assietterna med lagningar.

Utropspris
1 000 SEK