Möbler Skåp & Byråar
1333747

Vitrinskåp, 1800-talets andra hälft.

Tvådelat skåp. Fanerat med valnöt. Beslag i mässing. Rakt krön. Överdel med två skåpsdörrar. Nederdel med två dörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 124.5, djup 45, höjd 242 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Senare beslag. Smärre fanerskador. Nederdel låst, nyckeln saknas till underdel.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
10 000 SEK