1334356

Matta, Hamadan, ca 155 x 109-111,5 cm.

Matta, hamadan, ca 155 x 109-111,5 cm.

Röd botten med närmast yttäckande mörkblå medaljong och polykroma stiliserade blommor och träd samt mindre benvit medaljong. Smal mörkblå huvudbård med ranka. Baksidan med etikett.

Ställvis något slitage, smärre fläckar och malskador. Kortsidorna möjligen reducerade.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - S12
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK