Design Övrigt
1334563

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, vägglampa, "tratten", markaryd, 1960-tal.

Hans-Agne Jakobsson, vägglampa, "Tratten", Markaryd, 1960-tal.

Koppar, invändigt lackerad. Höjd 21,5, längd från väggen 32 cm.

Slitage, repor, mindre skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK