Konst Modern svensk konst
1334738

Bengt Lindström

(Sverige, 1925-2008)
Bengt lindström, olja på duk, signerad.

Bengt Lindström, olja på duk, signerad.

"Solbadare". 46 x 38 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Inköpt Tomelilla Konsthall 1987.

Övrigt

Intyg från Comité Bengt Lindström Paris medföljer

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
40 000 SEK