Konst Modern svensk konst
1334738

Bengt Lindström

(Sverige, 1925-2008)
Bengt lindström, olja på duk, signerad.

Bengt Lindström, olja på duk, signerad.

"Solbadare". 46 x 38 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - T10
Proveniens

Inköpt Tomelilla Konsthall 1987.

Övrigt

Intyg från Comité Bengt Lindström Paris medföljer

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
36 000
3 605
4 197
Utropspris
40 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
14 okt 19:00
36 000 SEK
14 okt 18:41
35 000 SEK
14 okt 17:32
34 000 SEK
14 okt 17:31
33 000 SEK
14 okt 17:31
33 000 SEK