Möbler Speglar
1334882

Spegel, Empire, 1800-talets första hälft.

Spegel, empire, 1800-talets första hälft.

Bronserad, målad och förgylld spegel med skuren- och pastellagedekor av bladsnitt, pärlstav, girlander och huvudmaskaroner. Tudelat spegelglas. Höjd 152, bredd 76 cm.

Renoverad och kompletterad. Slitage. Anlupet glas, det nedre spegelglaset senare.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T13

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK