Bronserad, målad och förgylld spegel med skuren- och pastellagedekor av bladsnitt, pärlstav, girlander och huvudmaskaroner. Tudelat spegelglas. Höjd 152, bredd 76 cm.
Renoverad och kompletterad. Slitage. Anlupet glas, det nedre spegelglaset senare.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.