Design Möbler
1335025

Torbjørn Afdal

(Norge, 1917-1999)
Matgrupp med bord samt 8 stolar bla, "darby", torbjørn afdal, nesjestranda møbelfabrikk, norge, 1960-tal.

Matgrupp med bord samt 8 stolar bla, "Darby", Torbjørn Afdal, Nesjestranda møbelfabrikk, Norge, 1960-tal.

Runt bord med fem iläggsskivor. Fanerat med palisander. Åtta stolar med stoppad sits och rygg klädda med läder. Etikettmärkta. Fem iläggsskivor a 45 cm. Sitthöjd 44, Diameter 120, höjd 74 cm.

Helhetsintrycket är gott. Märken.

Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
10 000 SEK