Design Möbler
1335112

Gunnar Myrstrand

(Sverige, 1925-1997)
Gunnar myrstrand, skåp, källemo, 1960-tal.

Gunnar Myrstrand, skåp, Källemo, 1960-tal.

Ekfaner. Pardörrar med bakomliggande hyllplan samt draglådor. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 115 cm, djup 43 cm, höjd 156 cm.

Ställvis omfattande slitage. Repor. Fanerdefekter i lådbottnen.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
400 EUR