Design Konstglas
1335115

Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva, glasskulptur, "orkidé", iittala, signerad och daterad 55.

Timo Sarpaneva, glasskulptur, "Orkidé", Iittala, signerad och daterad 55.

Klart glas. Höjd ca 25 cm.

Nagg på fot. Enstaka mindre repa

Utropspris
3 000 SEK