Vitrinskåp, Louis XVI-stil, första halvan av 1900-talet.
Mahogny m.fl. träslag. Stenskiva. Beslag av mässing. Vitrindörr med bakomliggande glashyllor. Intarsiadekor av lagerfestong samt bandrosett. Bredd 69, djup 35, höjd 165 cm. Nyckel finns.
Märken. Smärre slitage. Mindre repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.