Design Övrigt
1335360

Ateljé Lyktan

(Sverige, Grundat 1934)
Ateljé lyktan, taklampa, 1900-talets andra hälft.

Ateljé Lyktan, taklampa, 1900-talets andra hälft.

Metall och plast. Diameter ca 49 cm.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
3 000 SEK