Joan Miró, etsning och färgakvatint, 1976, signerad med blyerts XXII/L
Ur: "Le marteau sans maître",(The hammer without a master), blad XX. Tryckt av Morsang, Paris. Utgivet av Le vent d'Arles, Paris. Ca 44,5 x 66,5 cm (pearl Japan).
Ej examinerad ur ram. Åldersrelaterat slitage.
Dupin 952