Kandelaber/ lampfot, 1800-talets senare hälft/1900-tal.

Förgylld mässing. Höjd 62,5 cm. Oelektrifierad.

Omarbetad. Borrhål och senare delar för elektrifiering.

Utropspris
250 EUR