Design Övrigt
1335417

Saltkar, fajans, Wiener Werkstätte, Österrike.

Saltkar, fajans, wiener werkstätte, österrike.

I form av häst. Polykrom glasyr. Djupstämplad WW Made in Austria 368. Längd 10 cm.

Krackelyr. Nagg.

Övrigt

Saltkaret kan vara formgivet av Alice Ehrmann.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Klubbat pris
2 000
197
232
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
8 sep 7:00
2 000 SEK
6 sep 18:31
300 SEK