Design Konstglas
1335711

Sini Majuri

(Finland, Född 1985)
Sini majuri, glasskulptur, "cell", version 1, signerad sini majuri suomenlinna 2021.

Sini Majuri, glasskulptur, "Cell", version 1, signerad Sini Majuri Suomenlinna 2021.

Glasblåsare Sini Majuri. Graalteknik och serigrafi. Fritt format glas. Höjd 18,5 cm.

Helhetsintrycket är mycket gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth

Utropspris
500 EUR