Design Övrigt
1335761

Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, vaser, 2 st, chamotterat stengods, rörstrand.

Gunnar Nylund, vaser, 2 st, chamotterat stengods, Rörstrand.

Blå respektive vit glasyr. Stämplade R Sverige G.N. samt Rörstrand Nylund Chamotte Sverige. Höjd 22,5 - 26 cm.

Nagg. Tillverkningsdefekter. Märken.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK