Silver Övrigt
1335816

Kaffeservis, 3 delar, silver, Auran Kultaseppä, Åbo 1953.

Kaffeservis, 3 delar, silver, auran kultaseppä, åbo 1953.

Kaffeservis i rokokostil bestående av sockerskål, mjölkkanna och kaffekanna. Sockerskål och mjölkkanna med invändig förgyllning. Höjder 9, 13, 22 cm respektive. Total vikt 1424 gram.

Smärre slitage och repor.

Utropspris
5 000 SEK