Uno & Östen Kristiansson, taklampa, Luxus, Vittsjö, 1950/60-tal.

Kupa i glas, detaljer i teak, bredd ca 18 cm, höjd ca 25 cm.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK