Silver .916. Tillverkare Hopeatehdas och Kultakeskus.
12 gafflar, längd 18 cm
12 knivar, 19 cm, stålbladen stämplade Hopeakeskus.
12 gafflar, 16,5 cm
12 knivar, 17,5 cm, stålbladen Hopeakeskus.
12 dessertskedar, 16 cm
6 fruktknivar, 14 cm, stålbladen Fiskars
2 smörknivar, 14 cm, stålbladen Fiskars
3 kaffeskedar, längd 11,5 cm
Gafflarnas och skedarnas sammanlagda vikt 1252 g.
Största delen i besticklådor.
Anlupna. Förväntat bruksskick.