Design Möbler
1336034

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 2st, 'sjuan', fritz hansen, danmark.

Arne Jacobsen, stolar, 2st, 'Sjuan', Fritz Hansen, Danmark.

Fanerade med mahogny, benställning av förkromat stålrör. Märkta Fritz Hansen. Sitthöjd 44 cm.

Baksida med hål från tidigare klädsel. Ryggar skadade. Fanerskador. Slitage.

Klubbat pris
2 850
280
333
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
28 jul 13:42
2 850 SEK
26 jul 21:55
2 650 SEK
26 jul 21:55
2 500 SEK
26 jul 17:41
2 400 SEK
25 jul 16:53
1 500 SEK