1336079

Reinhard Richter, servis, 55 delar, "Masema", Arabia flintgods Finland 1941-64.

Reinhard richter, servis, 55  delar, "masema", arabia flintgods finland 1941-64.

Bestående av;
12 flata,
14 djupa,
12 assietter,
5 tekoppar med fat,
4 kaffekoppar med 5 fat,
2 såsbåtar,
1 terrin med lock,
1 terrin med lock,
1 oval karott,
3 oilka ovala uppläggningsfat

Bruksslitage. Repor. Obetydligt nagg. Krackelyr.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
4 000 SEK