Bestående av;
11 flata,
12 djupa,
16 assietter,
1 kaffekanna,
1 gräddkanna,
1 sockerskål,
10 koppar med fat,
1 terrin med lock,
1 terrin med lock,
1 såsbåt,
1 ovalt fat,
2 olika ovala karotter.
Åldersrelaterat slitage. Nötta kanter. Nagg. Krackelyr.