Bokskåp, Chippendale-stil, 1900-talets första hälft.
Bokskåp med tre glasade dörrar med spröjs med bakomvarande hyllindredning, därunder på fyra ball-and-claw fötter. Längd 172, djup 35, höjd 126 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.