Aldo Londi, vaser 5 st och skål, "Rimini Blu", Italien, 1900-talets andra hälft.
Glaserat stengods. Höjd 13 - 30 cm. Skålens diameter 19 cm.
Smärre slitage. Märken. Krackelyr.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10