Michele De Lucchi

(Italien, Född 1951)
Michele De Lucchi
(Italien, Född 1951)

Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina, bordslampor/golvlampor, ett par, "Tolomeo", Artemide Italien.

Märkt under foten, metall med en reglerbar ljusarm. Höjd ca 60-120 cm.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage. Repor.

Utropspris
2 500 SEK

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

16. Vico Magistretti, fåtölj, "Veranda", Cassina, Italien efter 1983.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
7 000 SEK