VAS SAMT LJUSSTAKE, flitngods, Ilse Claesson, Rörstrand.

Svart och grön glasyr med geometrisk dekor. H 11-16.

Slitage. Smärre krackelering. Ljusstaken med spricka.

Utropspris
800 SEK