Design Möbler
1337692

Arne Norell

(Sverige, 1917-1971)
Arne norell, fåtölj, "sirocco", 1960/1970-tal.

Arne Norell, fåtölj, "Sirocco", 1960/1970-tal.

Stomme av palisander. Dyna, ryggstöd och armlän i brunt skinn. Etikettmärkt. Sitthöjd 40, höjd 72 cm.

Slitage. Märken. Fläckar.

Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
6 000 SEK