Design Möbler
1338213

Hans J Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Hans j wegner, gungstol, "j 16". danmark, 1900-talet sandra hälft.

Hans J Wegner, gungstol, "J 16". Danmark, 1900-talet sandra hälft.

Målad gungstol med flätad sits. Sitthöjd ca 41, höjd 106 cm.

Slitage. Sits med lagning.

Utropspris
6 000 SEK