1338264

Ilmari Vuori

(Finland, 1898-1975)
Ilmari vuori, olja på duk, signerad och daterad-19.

Ilmari Vuori, olja på duk, signerad och daterad-19.

Bylandskap i vinterskrud. 50x59 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
250 EUR