Carl Peter Hallberg, olja på duk, signerad och daterad 1852.
Pastoralt landskap. 51x69 cm.
Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10