Medalj, Heliga Annas ridderskap, 3.klass, 14K guld, emalj, 1800-talets andra hälft, A.Keibel, St. Petersburg.

Medaljens bredd 35 mm.
Total vikt 11 g.

Svärden senare tillsatta. Smärre slitage.

Utropspris
1 000 EUR