Urnor med lock, ett par, brons och porslin, 1900-tal.

Urnformade med hänklar i form av Serafimer. Målad polykrom dekor, centralt med figurscen av elegant par i 1700-tals kläder. Höjd 61 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR