Duk med broderat L under krona, stiliserat slingmönster, ca 490 x 225 cm.
Duk med broderat monogram, meanderbård samt blommönster, ca 320 x 220 cm.
Smärre slitage.
Proveniens enligt uppgift, större duk; Baron Lilford, Lilford hall, Northamptonshire, mindre duk; Major and Mrs Arkwright, Whitecairn house, St Mungos, Lockerbie.