Servis, porslin, 103 delar, "Blå blomst", Royal Copenhagen, Danmark.
Bestående av:
11 mattallrikar, 627.
11 djupa tallrikar, 605.
12 förrättstallrikar, 622.
12 assietter, 617.
7 assietter, 10/1625.
Fyrkantig skål, 576.
Såsskål, 563.
2 serveringsfat, 375.
4 skålar, 574.
Skål, 10/8065.
Gräddkanna, 394.
Sockerskål, 155.
10 koppar med fat, 072.
12 krämkoppar med fyrkantiga fat, 10/1542.
6 tekoppar med fat, 081.
11 kaffekoppar med fat, 10/1549.
En djup tallrik lagad. Nagg på en assiett 617. Nagg på en skål 574. Nagg på en tekopp. Lockknopp på en krämkopp trasig. 5 extra fat medföljer. Bruksslitage.