Servis 27 dlr "Musselmalet Halvblonde" Royal Copenhagen Danmark 1900-talets adnra hälft porslin
Bestående av;
12 koppar med fat, modellnr 719 (8 st 2.ra sort)
1 fat, modellnr 511 (2:ra sort)
1 gräddkanna, modellnr 521 (2:ra sort)
1 sockerskål med lock modellnr 657,
Fat på fot, modellnr 513 (2.ra sort)
12 assietter, modellnr 574 (9 st 2.ra sort).
Åldersrelaterat slitage. Andrasortering. Repor.