Smycken Ringar
1340848

Cartier

(Frankrike, Född 1847)
Cartier,  ring med rund briljantslipad diamant, 1,04 carat. gia certifikat.

Cartier, Ring med rund briljantslipad diamant, 1,04 carat. GIA certifikat.

Diamant 1,04 ct, G/Vvs1 enligt GIA certifikat. Nr 7308475252. Inskription. Krans med briljantslipade diamanter. Platina. Numrerad HTE324. Storlek 17/53. Vikt 4 gram. Etui, pouch, påse Cartier.

Bruksslitage.

Övrigt

Enligt kvitto inköpt 2020, nypris 230 000 kr

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Klubbat pris
162 005
16 223
18 887
Utropspris
175 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
15 okt 20:14
162 005 SEK
15 okt 20:14
160 005 SEK
15 okt 20:11
157 001 SEK
15 okt 20:11
155 001 SEK
15 okt 20:01
150 000 SEK