1341104

Vaser, ett par, Kina, 1900-talets första hälft.

Vaser, ett par, kina, 1900-talets första hälft.

Dekor i underglasyrblått med bataljscener, delvis brunglaserad dekor. Bär märke i botten. Höjd 31 cm.

Slitage. Krackelyr.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
3 000 SEK